Aktuální uzávěrky - říjen / listopad

V následujícím textu najdete nabídku aktuálních stipendií ke studiu v zahraničí. Nejčastěji se týkají doktorandského či dokonce post-doktorandského studia a výzkumu. Nově budeme uveřejňovat nabídky od poloviny měsíce do poloviny měsíce dalšího. Na této stránce tak naleznete stipendijní uzávěrky z poloviny října až do poloviny listopadu. V příštím období se může objevit zase něco nového. Něco vhodného pro vás.

Pokud nic nenajdete, ale studium v zahraničí vás zajímá, napište svůj dotaz na: cakiova@adam.cz. Pokusím se vám pomoci.

 

AUSTRÁLIE

Macquire University v Austrálii nabízí post-doktorandské místo pro obor bioinformatika. Univerzita hledá silně motivované mladé vědce, kteří se zajímají o výzkum předvídání struktury proteinů. Požadavky univerzity na uchazeče jsou: schopnost práce v týmu, předchozí zkušenosti s bioinformatickýcm výzkumem a schopnost programovat v jazyku C++ a podobně.

 

Délka: 3 roky

Datum uzávěrky: 19.10. 2007

Zdroj a více informací: http://www.scholarshipnet.info/postdoc/australia-postdoctoral-position-in-bioinformatics-macquarie-university

 

AUSTRÁLIE

PhD. stipendium aplikované matematiky je nabízeno Monash univerzitou. Uchazečí musí splňovat jazykové podmínky univerzity.

 

Datum uzávěrky: 31. 10. 2007

Zdroj a více informací: http://www.scholarshipnet.info/postgraduate/australia-phd-scholarship-in-applied-mathematics-monash-university

 

AUSTRÁLIE

Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation nabízí doktorandská stipendia. Obory studia jsou: kvantitativní genetika, bioinformatika a systémová biologie. Uchazeči musí mít vystudované magisterské studium příbuzného oboru. Výhodu je předchozí zkušenost s programováním a používáním softwaru pro statistickou analýzu. Některá nabízená místa jsou určena pouze australským studentům, jiná jsou pro studenty mezinárodní.

 

Datum uzávěrky: 31. 10. 2007

Zdroj a více informací: http://www.scholarshipnet.info/postgraduate/australia-phd-positions-in-quantitative-genetics-bioinformatics-and-systems-biology-at-csiro

 

 

DÁNSKO

Business school v Kodani nabízí doktorandské stipendium oboru operační management. Aby student získal toto stipendium na svůj vědecký projekt, musí být na školu přijat jako PhD. student. To znamená, že uchazeči již mají titul Mgr. (nebo jeho ekvivalent).

 

Délka: 3 roky

Datum uzávěrky: 19.10.2007

Zdroj a více informací: http://www.scholarshipnet.info/postgraduate/denmark-phd-scholarships-in-mobile-and-wireless-services-copenhagen-business-school

 

 

FINSKO

Studijní pobyty pro absolventy VŠ (magisterských studijních programů), kteří vyvíjejí pedagogickou nebo výzkumnou činnost na VŠ a nestrávili více než 1 rok na VŠ ve Finsku. Jedná se o vládní stipendium na základě rozpisu kvót. (Viz uvedené stránky)

 

Délka: 10 měsíců

Datum uzávěrky: 24.10.2007

Zdroj a více informací: http://www.dzs.cz/scripts/detail.asp?id=188

 

 

FRANCIE

Université de Bourgogne nabízí hotovým držitelům titulu PhD. post-doktorandské místo. Výzkum se týká využívání lékařských zobrazovacích technik a jejich využití při předvídání rizika ruptury aneuryzma abdominální aorty. Uchazeči by měli mít předchozí zkušenosti s lékařskými zobrazovacími metodami a dobré programovací znalosti (C/C++)

 

Datum uzávěrky: 15. 11.2007

Zdroj a více informací: http://www.scholarshipnet.info/postdoc/france-postdoc-position-in-medical-imaging-post-processing-universite-de-bourgogne

 

 

FRANCIE

 

Pařížská Ecole Nationale Supérieure des mines nabízí stipendium na doktorandské studium ekonomie. PhD. student se bude zabývat standardy a patenty v mobilních telekomunikacích. Nevyžaduje se znalost francouzštiny. Výhodu je, samozřejmě, předchozí studium či praxe z oborů: mikroekonomie, ekonometrie, industriální organizace a další.

 

Datum uzávěrky: 31. 10. 2007

Zdroj a více informací: http://www.scholarshipnet.info/postgraduate/france-phd-studentship-in-economics-cerna-ecole-nationale-superieure-des-mines-de-paris

 

 

KANADA

Montrealská univerzita hledá výborné magisterské a doktorandské studenty z oboru farmacie (s využitím aplikované matematiky). Hledají se studenti (budoucí magistři a doktoři) s dobrým matematickým pozadím, kteří jsou schopní převést teorii do praxe a kteří jsou ochotni se učit biologii a pracovat v multidisciplinárním týmu.

 

Zdroj a více informací: http://www.scholarshipnet.info/

KOREA

KDI School of Public Policy & Management nabízí několik hned několik stipendií otevřených zahraničním studentům. Jen program Global Ambassador Fellowship je však otevřený studentům z celého světa - tedy i z Čech. Hlásit se tak můžete k magisterskému studiu veřejné politiky a obchodní administrativa. Pro všechna stipendia platí, že uchazeč musí mít vystudovaný bakalářský stupeň.

 

Délka: 1 rok (+práce v Čechách po návratu)

Datum uzávěrky: 31. 10. 2007

Zdroj a více informací: http://www.scholarshipnet.info/postgraduate/korea-the-kdi-school-of-public-policy-and-management-scholarship-opportunity-2008

 

NĚMECKO

Jenský Institut ekonomie Maxe Plancka, nabízí studium v doktorandském programu oborů ekonomie, psychologie a práva. Uchazeči musí mít vystudovaný magisterský studijní program (či jeho ekvivalent) z příbuzných oborů.

 

Délka: 3 roky

Datum uzávěrky: 1. 11. 2007

Zdroj a více informací: http://www.scholarshipnet.info/

 

 

NĚMECKO

Univerzita Mnichově nabízí doktorandské místo na Ifo institutu, který je jedním z hlavních německých ekonomických výzkumných center. Pro přijetí je nutný výborný prospěch z předchozího studia ekonomie. Samozřejmostí je výborná znalost angličtiny, v tomto případě vyžaduje škola i slušnou znalost němčiny.

 

Délka: 2 roky

Datum uzávěrky: 22. 10. 2007

Zdroj a více informací: http://www.scholarshipnet.info/

 

NĚMECKO

Christian-Albrechts-University v německém Kielu nabízí výzkumné místo, s možností získání doktorského titulu. Hlavním oborem studia bude hospodářská ekonomie. Pro přijetí musí uchazeči mít vystudovaný magisterský (či ekvivalentní) stupeň v některém z následujících oborů:hospodářská či potravinová ekonomie, ekonomie, společenské vědy, matematická nebo výpočetní ekonomie. Preferovány budou ženy.

 

Délka: 2 roky (s možností prodloužení)

Datum uzávěrky: 30. 10. 2007

Zdroj a více informací: http://www.scholarshipnet.info/

 

NĚMECKO

Studentské sdružení GFPS - CZ, ve spolupráci s německou partnerskou organizací GFPS e.V., Nadací Roberta Bosche a Česko-německým fondem budoucnosti nabízí stipenijní pobyt na Německých univerzitách pro letní semestr 2008. Studovat můžete hned v několika městech, podmínkou je věk do 30 let a ukončený druhý ročník studia. Další podrobnosti najdete na níže uvedených stránkách.

 

Délka: 1 semestr

Datum uzávěrky: 30. 10. 2007

Zdroj a více informací: http://www.tandem.adam.cz/article.php?op=detail&arid=371


NORSKO

Studijní pobyty pro studenty (musí být absolventy bak. stud. programů), studenty dokt. stud. programů, VŠ učitele a vědecké pracovníky. Přednost mají uchazeči, kteří předloží akceptační dopis přijímající instituce. Zároveň jsou k dispozici i stipendia na letní kursy norského jazyka v r. 2008. Jedná se o rozpis kvót (více na www.zahranicni-stipendium.cz)

 

Délka: 3 - 15 měsíců

Datum uzávěrky: 24.10. 2007

Zdroj a více informací: http://www.dzs.cz/scripts/detail.asp?id=175

 

 

NORSKO

Výzkumná, doktorandská stáž, je nabízena Norskou univerzitou věd o životě. Stážista se bude podílet na výzkumu „Jak prostředí ovlivňuje fyzickou kondici v dospívání". Vzdělání uchazečů musí odpovídat magisterskému studiu. Požadované obory jsou: geografie, enviromentální vědy, enviromentální psychologie, územní plánování, architektura krajiny. Účast na programu vede k získání titulu PhD.

 

Délka: 3 roky

Datum uzávěrky: 15. 10. 2007

Zdroj a více informací: http://www.scholarshipnet.info/postgraduate/norway-doctoral-research-fellow-position-in-nature-health-and-well-being-in-adolescents

 

 

NOVÝ ZÉLAND

 

Univerzita v Otagu nabízí PhD. stipendium pro doktorandy, zajímající se o obchodní teorii, nebo o empirické aspekty monetární ekonomie.

 

Délka: 3 roky

Datum uzávěrky: 1. 11. 2007

Zdroj a více informací: http://www.scholarshipnet.info/postgraduate/new-zealand-phd-scholarships-in-economics-university-of-otago

 

ŠVÝCARSKO

Matematický institut Curyšské univerzity hledá kandidáty na post-doktorandské místo pro oblast teorie matematického kódování.

 

Datum uzávěrky: 31. 10. 2007

Zdroj a více informací: http://www.scholarshipnet.info/postdoc/switzerland-postdoctoral-position-in-mathematical-coding-theory-university-of-zurich

 

 

VELKÁ BRITÁNIE

Universita v Teeside nabízí 12 doktorandských stipendií z širokého spektra oborů. Pogramování, sociální vědy, historie, inženýrství. Minimální jazyková vybavenost uchazečů musí být prokázána výsledkem testu IELTS (6.5).

 

Délka: 3 roky

Datum uzávěrky: 19. 10. 2007

Zdroj a více informací: http://www.scholarshipnet.info/postgraduate/uk-research-doctoral-scholarships-in-various-fields-university-of-teesside

 


Pro ICM NIDM MŠMT zpracovala Mgr. Julie Čákiová
Zdroj: uvedené webové adresy
Datum: 15.10. 2007

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
 
 
 
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
24
25
26
27
28
29
1