Baví tě debatovat, dozvídat se nové věci a poznávat zajímavé lidi?

logo mladi obcaneBaví tě debatovat, dozvídat se nové věci a poznávat zajímavé lidi? Pak je tento projekt právě pro tebe! Projet je pořádán se třemi univerzitami, díky nimž se dostaneš i na akademickou půdu a budeš moct diskutovat se špičkami v oboru. Čekají tě přednášky, simulace, zajímaví hosté a také pobyt v Praze, Brně a Pardubicích. Při absolvování celé akademie jsou pro tebe připraveny skvělé ceny.

Soutěžní vzdělávací projekt Akademie Mladých občanů (AMOB), který je určen pro vybrané studenty středních škol a gymnázií z celé České republiky. V letošním školním roce pořádá již 4. ročník, nově pod záštitou Institutu politologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, Institutu veřejné správy při Katedře veřejné ekonomie na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity v Brně a Fakultou ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. Celý projekt je opět  studenty zcela zdarma!

AMOB se dělí na tři kola, první kolo je celorepublikové, ve kterém se prostřednictvím motivačního dopisu přihlásí studenti do projektu. V rámci druhého kola proběhnou jednodenní výběrové workshopy v Brně, Pardubicích a Praze (dle spádovosti bydliště studenta). Spolupracující Instituty/ Fakulta budou na tomto workshopu pracovat se studenty a v rámci připraveného programu jim poskytnou potřebné znalosti k tomu, aby mohli úspěšně postoupit do třetího kola Akademie. Návštěva univerzity může zároveň pomoci  nerozhodnutým studentům s výběrem jejich vysoké školy. Třetí kolo proběhne ve formě tří setkání - Municipalita, Region, Republika. Dílčí projekty jsou čtyřdenní a pro studenty jsou připraveny debaty, přednášky, simulace politických jednání, setkání se zajímavými hosty z akademického prostředí, politiky a dalšími výraznými osobnostmi. Pro ty nejlepší a nejaktivnější účastníky jsou připraveny lákavé ceny či stáže a mnohé další.

Více informací najdete Facebooku a webu AMOB!

 

Volžila: Barbora Bělíková, říjen 2017

Zdroj: www.mladiobcane.cz

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
 
 
 
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
24
25
26
27
28
29
30