Chystáte se do Mexica? Máte rádi umění? Tohle musíte vidět!

V srdci jedné z nejexkluzivnějších lokalit v Latinské Ameriky, vznikl unikátní projekt umělecké galerie. V galerii najdete výstavy významných mezinárodních umělců a průlomové výstavy současného umění. IK LAB přináší nevídané kulturní zážitky pro rozšiřující se místní komunitu a mezinárodní návštěvníky, které rozvíjejí tvořivost, povědomí a vize.

Prostřednictvím svého ekologického designu, kruhu umělců a avantgardního rezidenčního programu, IK LAB  usiluje o vytvoření rámce pro nejlepší světové tvůrčí mysli, které by umožnily interakci s vizionářskou architekturou galerie. Galerie zachycuje esence bohaté přírody a duchovního dědictví poloostrova Yucatán a převádí je do nové budoucnosti jako inspiraci. Vytváří tak model pro další společenství.

Skvělá kombinace znalostí předků, technologických inovací, aplikované udržitelnosti, živé duchovnosti a kolektivních zkušeností vrcholí novými způsoby, jak vytvořit a zažít umění. 

Při vstupu do galerie je návštěvník je vyzván, aby chodil bosky a spolupracoval tak s podlahou jako s živým organismem. Prvek překvapení při přechodu z kontrastního chladného a hladkého leštěného cementu na teplé a surové dřevěné podlahy "Bejuco" je součástí prožitku umění. Všechny externí zvuky jsou ztlumeny, zatímco interní kroky a ozvěny zesilují neskutečné rozměry prostoru.

Sociální podnikatel a zakladatel společnosti Azulik Eduardo Neira, který získal půdu, na níž se jeho průkopnické ekologické středisko nachází, má v úmyslu poskytnout prostor a podělit se o jeho inspiraci prostřednictvím IK LAB, jež má sloužit jako konektor a brána k novým projektům.

Zdroj:www.archdaily.comwww.iklab.art

Zdroj obrázků:www.iklab.art

Vložila: B.Bielikévá, červenec 2018

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
31
1
2
3
4