Co je a pro koho je Europass

euro pass logo

Co je Europass a proč je dobré si jej pořídit? O tom se dočtete v následujícím článku.

Europass je soubor dokladů o tom, co umíte. Poskytují zaměstnavatelům a vzdělávacím institucím přehledně informace o Vašem vzdělání, osobních kompetencích, jazykových dovednostech, odborné kvalifikaci a pracovních Europass je soubor dokladů o tom, co umíte. Poskytují zaměstnavatelům a vzdělávacím institucím přehledně informace o Vašem vzdělání, osobních kompetencích, jazykových dovednostech, odborné kvalifikaci a pracovních zkušenostech, a to ve všech jazycích států EU.  Dokumenty jsou zdarma a jednotné v celé Evropě

Jádrem portfolia Europassu je evropský životopis (Europass - životopis), ke kterému se váží ostatní dokumenty Europassu. Záleží na rozhodnutí každého občana, které z nich si pořídí.

Proč si pořídit Europass?

Europass není cestovní doklad v klasickém slova smyslu (jako např. cestovní pas).Europass má za cíl pomoci lidem překonávat obtíže spojené s mobilitou:

- usnadnit občanům, kteří se z různých příčin stěhují (za prací, studiem aj.), třeba i v rámci jedné země, rychleji se zabydlet nebo usadit v novém prostředí,
- pomoci najít si práci odpovídající jejich kvalifikaci a zkušenostem nebo se přihlásit ke studiu podle svých možností a potřeb.

Pro koho je Europass?

Europass je určen všem, kteří chtějí studovat v EU nebo se uplatnit na evropském trhu práce:

- studentům 
- uchazečům o zaměstnání
- zaměstnavatelům 
- sociálním partnerům na národní i evropské úrovni

Kolik stojí Europass?

Pořízení Europassu je bezplatné. Užívání jednotlivých dokumentů Europassu nebo celého portfolia Europassu je dobrovolné. Pro nikoho to není povinnost, občanům se pouze nabízí možnost využití této příležitosti. Každý se může také rozhodnout, které dokumenty Europassu si chce pořídit, nemusí mít všechny z celého portfolia Europassu.

Dokumenty Europassu využijí studenti, absolventi škol a uchazeči o práci nebo o další studium doma i v zahraničí. Všem lidem, kteří se stěhují za prací či studiem do zahraničí, pomůže Europass rychleji se uplatnit v novém prostředí.

Europass tvoří:

Chystáte se do Evropy? V krátkém videu Vám poradíme, co si vzít s sebou a jak nejlépe ukázat, co umíte.Vložila: Tereza Komůrková, prosinec 2014
Poslední aktualizace: M. Borovská, srpen 2017
Zdroj: www.europass.cz

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
 
 
 
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
24
25
26
27
28
29
1