Du do EU

Du do EUInformační centrum pro mládež Uh. Hradiště a informační středisko Europe Direct Uh. Hradiště spustili oficiálně v pátek 16. května 2008 provoz nové internetové stránky www.DudoEU.cz s počítačovou hrou, jež má pomoci všem mladým lidem, kteří mají zájem prožít část svého mladého života jako studenti, pracující či dobrovolníci v zahraničí. Cílem hry je poskytnout mladým lidem na jednom místě co nejvíce informací, odkazů a praktických rad k problematice práce, studia a dobrovolnictví, a přitom předat tyto informace zábavnou formou, která je mladým lidem blízká.

 

Hlavním realizátorem projektu, který je v České republice prozatím jedinečný, je ICM Uh. Hradiště (dále jen ICM), Europe Direct Uh. Hradiště (dále jen ED) a pak také mladík s přezdívkou Dudo, který poskytl řadu užitečných rad a praktických zkušeností s hledáním práce a studia v zahraničí. Právě Dudo je hlavní postavou, která provádí hráče celou hrou, radí jim, co všechno mají udělat a zařídit, pokud chtějí vycestovat do zahraničí.

Myšlenka prezentovat informace pomocí počítačové hry vznikla vzájemnou komunikací vedení ICM a Duda. Ten oslovil ICM někdy na konci roku 2006, když na internetu našel el. podobu brožury Mobilita mládeže 2006, která se věnovala problematice práce v zahraničí.

No a jak vlastně vypadá samotná hra? V úvodu hry čeká na hráče seznámení s celou strukturou hry. V případě, že bude chtít soutěžit o autobusové jízdenky do zahraničí, ISIC karty, trička a další ceny, je nutné se zaregistrovat. Pokud nechce soutěžit či se registrovat, nic se neděje a pokračuje dále. V dalším kroku si již hráč vybere, zda chce v zahraničí pracovat, studovat nebo působit jako dobrovolník. Během získávání informací na něho čeká spolu s Dudem spousta úkolů, z nichž některé jsou snadné, jiné obtížné, dále pak nečekaná dobrodružství a zapeklité situace. Pokud projde určitou část hry, čeká ho kvíz. Hráč si může vždy vybrat obtížnost otázek od nejjednodušších až po složité. Za správně zodpovězené otázky dostanete body podle obtížnosti. Příznivá zpráva pro všechny zájemce o informace je, že po ukončení hry si budou moci všechny získané informace vytisknout či uložit do svého počítače, tudíž si nepotřebují během hry nic zapisovat!

Pokud se tedy chcete dozvědět něco o práci, studiu či dobrovolnictví v zahraničí, a při tom se i pobavit, klikněte na www.DudoEU.cz.

 

ICM Uh. Hradiště a ED Uh. Hradiště také děkují za podporu při realizaci hry Zastoupení Evropské komise, Národnímu informačnímu centru pro mládež Praha, EURESu, České národní agentuře Mládež, INEX-SDA Praha, reklamnímu studiu Shift a Seen Media.

 

Pro další informace volejte

Informační centrum pro mládež Uh. Hradiště

Masarykovo nám. 21

686 01 Uh. Hradiště

tel.: 608 810 106

e-mail: dudoeu@centrum.cz

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2