Kulatý stůl ke koncepci podpory neziskového sektoru

Rada vlády pro nestátní neziskové organizace (RVNNO) vyzývá všechny zájemce a zájemkyně k účasti na setkání Pracovní skupiny pro tvorbu Koncepce rozvoje podpory neziskového sektoru s odbornou veřejností (tzv. kulaté stoly), které proběhne 23. května 2008 v Praze od 13:00 hod. do 16:00 hod. Místo setkání bude upřesněno později.

 

Toto setkání je organizováno za účelem dokončení SWOT analýzy, která již byla rozpracována pracovní skupinou RVNNO. Výsledky analýzy poslouží jako podklady pro připravovanou vládní strategii Koncepce rozvoje podpory neziskového sektoru za účelem podporovat maximálně svobodný prostor pro aktivity občanů, spolků a neziskového sektoru a zajistit podmínky pro stabilitu a rozvoj nestátních neziskových organizací (NNO) a pro rovnocennou spolupráci státu, samospráv a neziskového sektoru. Tento úkol vyplývá z programového prohlášení vlády.

Zájemci z řad odborné veřejnosti se mohou přihlásit do jedné z těchto diskusních a pracovních skupin:

1) Financování a finanční zdroje (Veřejné zdroje pro neziskový sektor v ČR - informace, dostupnost, využívání evropských zdrojů - řízení, pravidla, udržitelné financování neziskového sektoru - vedlejší činnost, loterie, sociální ekonomika, transparentnost hospodaření neziskových organizací)

2) Právní rámec neziskového sektoru (Definice neziskového sektoru a její právní vymezení, právní rámec neziskového sektoru, potřeba zákonného zastřešení, právní vymezení umožňující nezávislé financování neziskových organizací, právní možnosti jiných forem financování - motivace dárců)

3) Rozvoj neziskového sektoru (Komunikace a partnerství mezi neziskovým sektorem a veřejnou správou - procesy, struktury, pojem partnerství a jeho právní vymezení, výzkum a statistiky o neziskovém sektoru, společenský význam neziskového sektoru, veřejná prospěšnost)

Datum, do kterého mohou zájemci zaslat přihlášky, je 12. května 2008. Z kapacitních a časových důvodů je možné přihlásit se pouze do jedné skupiny. Po potvrzení přihlášky sekretariát RVNNO zašle bližší informace a podkladové materiály.

Zdroj a více informací: www.vlada.cz/scripts/detail.php?id=34747

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2