Nové tituly z nakladatelství Portál

Šimanovský, Zdeněk; Tichá, Alena; Staňková, Tereza
Lidové písničky a hry s nimi 2
Pokračování úspěšného titulu Lidové písničky a hry s nimi představuje téměř sto českých, moravských a několik slovenských lidových písní v jednoduché notové lince a s akordy. Každou píseň doprovázejí inspirativní podněty pro práci ve skupině, návody ke hrám a činnostem, které souvisejí s tématy a situacemi v písni, s její náladou a dějem.
Mgr. Zdeněk Šimanovský je psycholog, vyučuje hudebně-dramatickou výchovu na PedF UK a vede kurzy pro pedagogy z praxe. V Portále vydal řadu knih, mj. Hry pomáhají s problémyHry pro zvládání agresivity a neklidu nebo zmiňované Lidové písničky a hry s nimi.
PaedDr. Alena Tichá vyučuje zpěv na PedF UK. Je lektorka v kurzech České hudební společnosti pro učitele mateřských a základních škol.
Tereza Staňková studovala zpěv a skladbu, učí zpěv na dvou pražských ZUŠ, píše písně pro řadu interpretů.
brož., 160 str., 299 Kč
Ukázka z knihy

Krolupperová, Daniela
Na rozcestí ke štěstí/od štěstí
Ilustrace: Bergmannová, Michaela
Sourozenecká nevraživost, neochota půjčovat své věci, žárlivost na úspěšnější kamarády, vlastní lenost? A co kdybyste měli v jedné knize příběhy, kdy se jednou hrdina rozhodne lidské slabosti podlehnout a podruhé ji překoná a rozhodně se dobře? Dvojkniha pro děti mladšího školního věku, která umožní citlivě pracovat s tím, co je správné a špatné.
Daniela Krolupperová je překladatelka a novinářka, vydala řadu oceňovaných knih pro děti, v Portále např. Mizící hmyzíciJde sem lesemPolární pohádkaTaje olivového háje aj.
váz., 96 str., 249 Kč
Ukázka z knihy

Syslová, Zora; Štěpánková, Lucie
Třídní projekty v mateřské škole
Publikace se zaměřuje na problematiku plánování rozvoje dítěte v souladu s individualizací předškolního vzdělávání. Vychází z teorie projektové výuky a integrované tematické výuky ve shodě s požadavky RVP pro předškolní vzdělávání. Teoretická východiska jsou doplněna řadou praktických příkladů. 
PhDr. Zora Syslová, Ph.D., a Mgr. Lucie Štěpánková jsou vysokoškolské pedagožky s předchozí pedagogickou praxí v mateřské škole.
brož., 144 str., 249 Kč
Ukázka z knihy

Ottomanská, Vladimíra
Když se řekne ROZCVIČKA
Pohybové aktivity pro předškolní děti
Ilustrace: Koubská, Patricie
Kniha nabízí nové náměty pro vedení pohybových aktivit – metodický zásobník cviků pro nácvik a rozvoj pohybových dovedností, zásobník pohybových her a pohádkových cvičení. Ukazuje, jakým způsobem se dá využít pohybová aktivita k celkovému rozvoji dítěte – propojení s psychikou, rozvoj sociálních dovedností, rozvoj hrubé a jemné motoriky. 
Mgr. Vladimíra Ottomanská vystudovala předškolní a speciální pedagogiku a také FTSV. Řadu let působila jako učitelka MŠ a v současné době je ředitelkou MŠ Ottománek. Také je lektorkou hatha jógy pro dospělé.
brož., 120 str., 199 Kč
Ukázka z knihy


Vložila: M. Borovská, květen 2019
Zdroj: www.portal.cz

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
1
2
3
4
5