Novinky z nakladatelství Portál

V článku naleznete novinky z nakladatelství Portál.

Hemme, Heinrich
Heuréka
Matematické hádanky s překvapivým řešením
Překlad: Krásenský, Jakub
Kniha matematických úloh zaujme všechny vášnivé řešitele logických a matematických kvízů a hlavolamů. Téměř 100 úkolů doprovázených komentovanými řešeními se pohybuje od matematických vtípků až po složitější algebraické a geometrické problémy.
Prof. Heinrich Hemme je německý fyzik a vysokoškolský profesor působící v Cáchách. Je autorem řady popularizujících článků a knih o matematice a fyzice.
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Trénujeme logické myšlení Jakou barvu má medvěd? Přijdou tři logici do baru...
Zobačová, Hana
Žil byl kdysi kdesi
Genetická metoda
Kniha plná klasických pohádkových bytostí, jako jsou princové, králové, draci, princezny a komtesy, vychází ze zásad genetické metody výuky čtení. Pohádky jsou psány velkými tiskacími písmeny a jsou řazeny od příběhů jednodušších, složených z jednoslabičných slov, přes dvouslabičná slova až po pohádky náročnější, obsahující slova troj a čtyřslabičná.
Mgr. Hana Zobačová je speciální pedagožka, redaktorka a autorka knih pro děti.
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Moje maminka je nej Svět hraček a her - První čtení, to nic není Pohádky pro všední den


Parvela, Timo
Ella v Laponsku
Překlad: Štollová, Alžběta
Ilustrace: Veverková-Hrnčířová, Magda
Další kniha ze série o Elle. Celá třída vyhrála pobyt na pláži kdesi u moře. Tak proč jim kapitán letadla přeje při vzletu šťastnou cestu do Laponska? Kde jsou kufry? A jak je možné, že tatínek pana učitele je ve Finsku zodpovědný za nadělování vánočních dárků? Ještěže Elle je vše jasné: pan učitel plánuje děti vyměnit za vánoční skřítky, protože ti dosavadní už chtějí do důchodu.
Timo Parvela je původní profesí učitel, píše pro děti i pro dospělé a ve Finsku je v oblasti dětské literatury nepopiratelnou hvězdou. Jeho knihy byly přeloženy do více než třiceti jazyků a získal za ně řadu ocenění. Série o Elle patří k těm vůbec nejpopulárnějším. V Portále již vyšly knihy Ella ve škole a Ella a kamarádi.
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Ella ve škole Ella a kamarádi Ve škole se dějou věci!


Těthalová, Marie
Co teď a co potom?
Pracovní listy k procvičení časové posloupnosti
Ilustrace: Koubská, Patricie
Pracovní sešit se zaměřuje na rozvoj seriality neboli posloupnosti, což je schopnost správně řadit úkony za sebou. Pracovní listy jsou řazeny podle náročnosti. V první části se jedná o pořadí dvou kroků, následují tři, čtyři a šest kroků v jedné situaci.
Marie Těthalová je speciální pedagožka, šéfredaktorka Informatoria 3–8 a autorka řady sešitů pracovních listů zaměřených na rozvoj grafomotoriky, slovní zásoby, koncentrace, matematické a čtenářské pregramotnosti a podobně. V Portálu vyšel také její knižní rozhovor s Martinem Hollým O duši a sexu.
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Kdo tady má tykadla? První čtení s počítáním ŠPL 8 - Rozvoj logického myšlení


Zdroj: www.portal.cz

Vložila: B.Bieliková, listopad 2019

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2