Novinky z nakladatelství Portál - březen 2020

Vyberte si z březnových novinek nakladatelství portál.

de Nennie, Anita
Když ty nejsi ty

 


Jak a proč přenášíme na druhé svoje pocity
Překlad: Nováková, Milena
Pokud přenášíme či projikujeme pocity, jaké jsme měli např. ke svým rodičům, na druhé osoby, určujeme, jak se vůči nám tito druzí budou cítit, vyvoláváme u nich protipřenos a vlastně je zaháníme do kouta svých motivů a potřeb. To může vést ke konfliktům. Kniha téma vysvětluje srozumitelně, na běžných příkladech a pro odborníky i laické čtenáře. 
Anita de Nennie je nizozemská psycholožka s vlastní terapeutickou a koučovací praxí. Psychologii a psychoterapeutické techniky také vyučuje a funguje jako supervizorka. 
brož., 224 str., 299 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Pečujte o svůj vztah Stůjte si za svým Blíž tě nepustím

 

Pöthe, Peter
Síla nevysloveného

Příběhy z psychoterapie dětí a dospívajících
Jeden z nejznámějších českých dětských psychoterapeutů popisuje a komentuje průběh léčby pěti klientů během jednoho roku. Střídají se jednotlivá sezení: chlapce z pěstounské péče, dospívající dívky zneužívanou v dětství, malého syna matky, která zemře v průběhu terapie na rakovinu, dívky agresivně se rozvádějících rodičů a mladého supervidovaného terapeuta z dětského domova. 
MUDr. Peter Pöthe je vystudovaný lékař, během studií absolvoval několik odborných stáží na prestižních univerzitách zaměřených na obecnou a dětskou psychiatrii. Na Harvardově univerzitě se zabýval problematikou sexuálně zneužívaných a týraných dětí. Mimo diagnostickou a terapeutickou práci s dětmi, dospívajícími a jejich rodinami přednáší na zahraničních a domácích konferencích, vyučuje studenty medicíny a sociální práce, přednáší pedagogům, věnuje se výzkumné a publikační činnosti a podílí se na tvorbě zákonů na ochranu dětí. Je spolupracovníkem evropské pobočky Světové zdravotnické organizace pro oblast ochranu dětí.
brož., 288 str., 339 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Padesát minut Chlapec, kterého chovali jako psa Hovory k sobě

 

Chazerand, Emilie
Pravdivý příběh o prasátku


Překlad: Bedřich, Martin
Ilustrace: Piu, Amandine
Jednoho dne našli Líza a Petr v lese selátko, a vzali si jej domů. Ze selátka se vyklubala malá slečna Miriam, která brzy věděla, kdy poděkovat, jak jíst příborem a kdy se chodí včas spát. A jako zvídavá prasečí slečna začala jednoho dne chodit do školy. Nikomu nevadilo, že vůbec není holčička. Než se Mirinka zamilovala… Pro děti od 4–6 let.

váz., 48 str., 249 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Máma pro Papíka Kůzlátka Haló, haló, paní Kočko!

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2