Pardubický kraj

Aktuality z Pardubic

160. výročí narození barona Artura Krause

Mikroregion Chrudimsko se chystá na turistickou sezónu

Turistický portál
Mikroregion Chrudimsko a turistická města Chrudimska – Hlinecka se chystají na letní sezónu. Letos v zimě byl kompletně redesignován turistický portál Navstevnik.cz, který nově nabízí například i on-line hry a možné je soutěžit o vstupenky do Muzea barokních soch. Region také dokončuje letní turistické noviny a plánuje řadu akcí. Chrudimští například čekají, až vyjde sluníčko.

Poslední turnaj okresního kola Mládežnického florbalu

Florbal
Okresního kolo Mládežnického florbalu – Putovní pohár ministra školství - míří na Chrudimsku do finále. Poslední zápasy se odehrají ve sportovní hale ve čtvrtek 8. března 2012 od 8 do 12 hodin. 

Díky Fair Trade

Chrudim - Obchod s kávou a čajem - Mlsný Pecivál, mateřské centrum Mama klub a Šance pro Tebe o.s. připravili výstavu, která veřejnosti přiblíží problematiku Fair Trade - férového obchodu.

Krav Maga – Kapap otevírá pravidelné tréninky i v Chrudimi

Krav Maga
Chrudim - Česká asociace Krav Maga – Kapap, o.s. otevírá počátkem března pobočku svých škol izraelské reálné sebeobrany v Chrudimi. 

Divadlo jako klíč k participaci

Část hercůChrudim – hned tři občanská sdružení se spojila, aby připravila pilotáž vzdělávacích programů v oblasti průřezového tématu Participace v rámci projektu Klíče pro život. 
 

Taneční pro manželské a přátelské páry

Chrast - taneční pro páry mirně pokročilé začínají v neděli 26. února 2012 od 18,00 hodin v sokolovně Chrast. Čeká vás společně 5 příjemných večerů, vždy v neděli od 18,00 do 21,00 hodin. Kurz skončí 1. dubna 2012 (25. 3. - taneční nejsou). Stolová úprava - občerstvení je zajištěno. Pokud máte nějaké známé, kteří chtějí chodit tančit, vezměte je s sebou.

Expediční kamera

Slatiňany - v sobotu 25. února 2012 proběhne ve Slatiňanech filmový festival expediční kamera.

HC KLOFANI : ŘFK POLIČKA

Hokej
Chrudim - v neděli 26. února 2012 od 11.15 hhodin začne semifinále play-off KAHL a na chrudimském zimním stadionu bude k vidění napínavý duel, ve kterém se střetnou domácí Klofani proti čtvrtému celku základní části, ŘKF Polička. Pikantní na tomto klání je skutečnost, že právě Polička je jediným týmem, který dokázal vítěze základní části porazit. Vyhlídky obou celků jsou tedy rovnocenné a šťastným finalistou může být kterýkoliv z nich. O to více bude třeba podpora fanoušků, která může převážit onen pověstný jazýček na vahách.

Ples jako v pohádce

Ples ČČK

Chrudim- Plesu Českého červeného kříže Chrudim, který odstartuje již tuto sobotu 21. ledna od 19.30  hodin se zúčastní i pohádková Popelka Eva Hrušková. Na akci, která má humanitární charakter se mimo jiné vystoupí MD Dance a kapela Mother´s Angels.  K poslechu a tanci zahraje vynikající Taneční a dechový orchestr ZUŠ Chrudim.

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2