ERYICA informuje

Evropská charta informací pro mládež. Opravdu ji znáte?

O Evropské chartě informací pro mládež jste jistě už slyšeli. Ale opravdu ji znáte? Opakování je, jak se říká, matka moudrosti. Pojďte si ji tedy trochu připomenout.

Projekt SHERYICA

ilustrační fotoSHERYICA je online platforma pro evropské informační pracovníky s mládeží. Jejím cílem je zlepšit spolupráci mezi mladými pracovníky s mládeží z různých prostředí. Projekt SHERYICA chce usnadnit vytváření sítí v oblasti informovanosti mládeže na evropské úrovni.

Publikace vydaná ERYICA - Guide to safety and quality online

onlineOrganizace ERYICA (European youth information and councelling agency) vydala minulý týden dlouho připravovanou publikaci - průvodce "Guide to safety and quality online".

17. Bulletin správní rady ERYICA

Správní rada ERYICY měla své poslední zasedání  14.-17. 10. 2010 v Moscenicka Draga (Opatija(, Chorvatsko. Dva členové - Marc a Jorge se ze setkání omluvili. Hostující organizací byla Zajednica ICM, Chorvatsko.

Principy on-line informací pro mládež

ERYICA logoEuropean Youth Information and Counselling Agency (ERYICA) přijala, na svém 20. valném shromáždění, dokument s názvem "Principles for Online Youth Information". Tento dokument slouží jako doplněk ke stále platné Evropské chartě informací pro mládež. Jeho cílem je stanovit základní pravidla pro poskytování informací mládeži prostřednictvím nových, on-line médi a zajistit tak jejich kvalitu. 

 

Co je ERYICA?

Nové logo EryicaERYICA ( European Youth Information and Counselling Agency) je mezinárodní nezisková organizace, která vznikla v roce 1986 a je zaregistrovaná v Grand - Duchy v Lucembursku, kde v současnosti také sídlí její sekretariát. Jedním z cílů organizace je koordinace činnosti a zvyšování úrovně kooperace mezi subjekty, které se zabývají informačními a poradenskými službami pro mladé lidi (i když neexistuje přesně věkové vymezení této cílové skupiny) v celoevropském měřítku. ERYICA se snaží vytvořit a propojit celoevropskou síť struktur, které působí v uvedených oblastech.

Novinky z ERYICA červen 2010

logoERYICA vydala vspolupráci s Radou Evropy „Youth Information Starter Kit". Příručka poskytuje informace pro ty, kteří mají zájem otevřít Informační centrum pro mládež a hledají odborní poradenství vtéto oblasti. „Starter Kit" nabízí pohled do „říše" informací pro mládež: příručka nabízí konkrétní příklady vedení úspěšného centra, informace o vytváření sítě a praktické administrativy (financování, lidské zdroje, legální záležitosti). Dozvíte se zní, co můžou nabídnout evropská tělesa těm, kteří jsou začátečníci ve světe informací pro mládež. Příručka vznikla jako reakce ERYICA a Rady Evropy na výzvy organizací, zákonodárců a motivovaných mladých lidí, kteří se vmístní lokalitě rozhodli poskytovat služby voblasti informací pro mládež.

YIntro - Školení školitelů pro pracovníky s mládeží v Praze

Ve dnech 2. - 7. března 2010 proběhlo v Praze první Školení školitelů pro pracovníky s mládeží vytvořené podle nového modulu ERYICA. NIDM se zmocnilo hostitelské role a na půdě NICM přivítalo 20 účastníků z 12 evropských zemí (Srbsko, Česká republika, Španělsko, Černá Hora, Slovinsko, Finsko, Nizozemsko, Turecko, Chorvatsko, Itálie, Portugalsko a Francie).

 

Bulletin představenstva ERYICA - č. 11

První letošní setkání představenstva ERYICA hostila Irská organizace Northern Ireland Youth Information Service. Zástupci ERYICA se tak sešli v Derry. Zápis z tohoto setkání je v přiloženém dokumentu (pdf). Dokument je v angličtině a shrnuje nejdůležitější události za poslední měsíce roku 2008.

Novinky z ERYICA únor 2009

Na sklonku loňského listopadu (26. - 30.11.2008) se konala ve francouzském Nice konference čtyř sítí s názvem „Shaping the Youth Information in Europe". Jednalo se o první společné setkání zástupců ERYICA (European Youth Information and Counselling Agency), EYCA (European Youth Card Association), EURODESK. Čtvrtým, novým partnerem bylo EYF (European Youth Forum - Evropské fórmu mládeže).

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2