Aktuality

Souhrn údajů ze statistických částí Zpráv o činnosti ICM v ČR za rok 2010

logo NICMStejně jako každý rok i letos byl zpracován Souhrn údajů ze statistických částí Zpráv

Prodloužení termínu podávání žádostí o certifikace ICM

logo ICMUpozorňujeme případné žadatele o certifikaci Informačního centra pro mládež na prodloužení termínu podávání žádostí.

Mládež v Evropě

Ve středu 2.6. 2010 v 10:00 se v prostorách Techmania science center sejdou zástupci DDM a SVČ, dále také Euroskopu a Dobrovolnického centra Tandem (obě organizace sídlí v Plzni).

Seminář k certifikaci ICM

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) připravuje novou metodiku certifikace Informačních center pro mládež (ICM). V nejbližších dnech bude zveřejněna na webu MŠMT, Národního institutu dětí a mládeže (NIDM) a Národního informačního centra pro mládež (NICM).

1.4. 2010 bylo slavnostně otevřeno ICM v Plzni

 U příležitosti Dne otevřených dveří NNO, které mají sídlo v Plzni, bylo slavnostně otevřeno Informační centrum pro mládež.

Souhrn údajů z ICM za rok 2009

 Stejně jako každý rok i letos byl zpracován Souhrn údajů ze statistických částí Zpráv o

Evropský den v informací pro mládež

ICM UH17.dubna slavíme Evropský den informací pro mládež. Jedním z cílů tohoto dne je zvýšit povědomí nejen dětí a mládeže o Informačních centrech pro mládež a dalších informačních službách, kde se mladým lidem dostane kvalitních a přesných informací.      Do oslav se samozřejmě zapojí také Informační centrum pro mládež a Europe Direct Uherské Hradiště. 17. duben připadá tento rok na sobotu, proto se ICM rozhodlo oslavit tento den dříve. Věnován mu nebude pouze jeden den, ale přímo celý týden.

Jak dál v ICM

Ve dnech 8. a 9. 12. 2009 se v Obořišti u Příbrami uskutečnilo setkání pracovníků ICM v ČR, zástupců odboru pro mládež MŠMT, výkonného výboru AICM a NICM NIDM, kterému předcházelo zasedání KRPIM. Tématem společného setkání bylo „Jak dál v ICM".

Třebíčské ICM bylo otevřeno

Již dva týdny funguje v Třebíči nové Informační centrum pro mládež. V nově zrekonstruovaných prostorách na ulici Leopolda Pokorného  ho otevřelo Občanské sdružení KADET. Třebíč se tak stala třetím městem na Vysočině, kde bude ICM fungovat.

Nové ICM na Karvinsku v Orlové

ICM Orlová1. června vzniká v Orlové Informační centrum pro mládež (ICM) - první v okrese Karviná.Slavnostní otevření proběhne 1. června (Den dětí)  od 13. - 18. hod v ICM Orlová, které se nachází v Domě kultury města Orlová (bývalá klubovna č. 4). Na otevření vystoupí TENSING Orlová od 16.00 a další hosté.

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25
26
27
28
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
29
30
31