Tabák

Tabák - Adresář organizací

 Zde naleznete seznam zařízení poskytujících služby v oblasti závislostí na tabáku v Praze a jejím okolí.

Cesta k poslední cigaretě

 

Vůle přestat kouřit je sice důležitá, ale sama o sobě většinou nestačí. Je fakt, že čím dřív přestanete holdovat tabáku, tím většímu riziku se vyhnete.

Kuřáci jsou nejvíce strašeni rakovinou plic. Ta však není nejčastější nemocí, na kterou umírají. Kouření poškozuje celé tělo, včetně chrupavek, kostí, oka, erekce nebo imunity. Víte, že pomoc lékaře a léky mohou několikanásobně zvýšit vaši šanci na úspěch?

Jak přestat kouřit

Hlavním tématem pořadu Host radiožurnálu na stanici Radiožurnál bylo "jak přestat kouřit". Paní moderátorka Dana Karafiátová kladla otázky paní doktorce Kateřině Langrové, ředitelce občanského sdružení Česká koalice proti tabáku. V rozhovoru se například dozvíte odpovědi na otázky : Za jak dlouho se člověk stává závislým na nikotinu? Kdy se průměrně děti poprvé seznamují s cigaretou? Je chuť na cigaretu dědičná? Jak postupuje světem zákaz kouření na veřejných prostarnstvích? Jak moc a čím ohrožuje nekuřáka pasivní kouření? Jak přestat kouřit a znovu nezačít? Jak funguje léčba nikotinové závislosti? A hradí  pojišťovna alespoň částečně takovouto léčbu?

Legislativa týkající se kontroly tabáku

 

Zde naleznete legislativu ČR a EU, která se týká kontroly tabáku a Rámcovou úmluvu o kontrole tabáku.

Tabák - Charakteristika

Zde se dočtete o tabáku, jeho účincích a rizicích jeho užívání. Také zde naleznete typy tabákových výrobků.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2