Kultura v Praze

V Praze dnes začne mezinárodní filmový festival Febiofest

V Praze dnes začne mezinárodní filmový festival FebiofestVe Smetanově síni Obecního domu v Praze bude dnes zahájen mezinárodní filmový festival Praha - Febiofest.

Kam v Praze zadarmo

drobnéKam v Praze vyrazit bez peněz?

Národní knihovna ČR spustila aplikaci pro chytré mobilní telefony

Aplikace „PoNaK - Poklady Národní knihovny České republiky" pro iPad, iPhone a Android přináší výběr nejvzácnějších dokumentů ze zdigitalizovaných sbírek Národní knihovny.

Webový portál euscreen.eu

|

U příležitosti Světového dne audiovizuálního dědictví UNESCO byl 27. října 2011 spuštěn webový portál www.euscreen.eu, který nabízí tisíce digitalizovaných ukázek z historické produkce uložené v archivech evropských televizí.

Fresh Film Fest je tady!

fresh film festFilmy nejen z Cannes, Berlinale a Sundance uvede osmý ročník festivalu Fresh Film Fest, který se od 24. do 28. srpna uskuteční v pražském Paláci Akropolis, kině Světozor, kinosále Francouzského institutu, divadle Ponec a na dalších místech. Přehlídka zaměřená na světovou debutovou a studentskou tvorbu, uvede téměř 120 snímků v soutěžní i nesoutěžní části.

Letní hudební festivaly - kde je hledat a jak se na ně připravit

FestivalyLetní festivaly – jak vybírat a kde se dočtete níže.

Divadelní Ateliér

dum umDivadelní ateliér byl postaven ve sklepních prostorech Domu UM v září 2010. Spolupracuje se studenty Pražské konzervatoře, DAMU, FAMU a VOŠH, kteří zde zkoušejí a inscenují svou mimoškolní tvorbu, s dramatickými obory DDM Prahy 10 a ochotnickými soubory, hledajícími prostor k realizaci svých projektů.

Nový portál dokumentárního filmu www.DOKweb.net

|

Institut dokumentárního filmu (IDF) oficiálně otevírá nový dokumentární portál www.DOKweb.net. Kromě denně aktualizovaného zpravodajství nově nabízí také zatím nejpodrobnější online databáze českých a východoevropských dokumentárních filmů natočených po roce 1989, databázi českých a východoevropských dokumentárních profesionálů, nebo detailní Industry rozcestník - databázi evropských a světových festivalů, grantů, fondů, organizací a institucí, produkčních a distribučních společností, trhů, workshopů, filmových škol a řady dalších položek. www.DOKweb.net nahrazuje původní web IDF www.DOCUinter.net a vrací se v rozšířené a pohyblivější podobě.

 

Studentský festival SKRZNASKRZ AMU 2009 na Střeleckém ostrově

Studentský festival SKRZNASKRZ AMU proběhne o víkendu 17. a 18. 10. 2009 na Střeleckém ostrově a to vždy od 14:00 do 22:00. Poté se festivalové dění přesune do prostoru galerie Mánes.

Na ostrově Vás čekají čtyři stany. Ve dvou z nich bude představena tvorba DAMU, FAMU a HAMU. Ve zbylých najdete dobrou kávu, občerstvení a hudbu. Za dobrého počasí můžete očekávat i akce venkovního charakteru. Bližší info o programu najdete v příslušné sekci na stránkách www.skrznaskrz.cz.

Institut umění - Divadelní ústav

50dú

Institut umění-Divadelní ústav (ke změně názvu došlo v roce 2007) je státní příspěvkovou organizací zřízenou Ministerstvem kultury České republiky.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2