Vzdělávání dospělých

Studium MBA


Titul MBA jste původně mohli získat jen na zahraničních univerzitách. To už dnes neplatí. Vedle magisterského a doktorského studia nabízí již mnoho škol MBA studium, které klade důraz na praktické znalosti.

Současný životní styl - celoživotní vzdělávání


Chcete-li být letos v kurzu a zvýšit poptávku na trhu práce, měli byste následovat dlouhodobý trend, který přeje dalšímu vzdělávání v profesním i osobním životě. Ať už zvolíte další stupeň vzdělávání, začnete studovat VŠ při práci nebo se zúčastníte vzdělávacího kurzu, zvýšíte svou hodnotu v očích zaměstnavatelů. Navíc se zařadíte mezi 60% populace v ČR, která považuje další vzdělávání za samozřejmou součást svého života.

Školení a studium při zaměstnání


Zaměstnanec má povinnost prohlubovat si během výkonu práce svou kvalifikaci sjednanou v pracovní smlouvě. Zaměstnavatel jej má zase možnost vyslat na školení. Kdy od svého podřízeného může například vyžadovat uhrazení nákladů s ním spojených?

Pedagogické minimum

Pedagogické minimum slouží ke zlepšení pedagogických a výchovných znalostí nejen pro učitele a lektory, ale i pro další jiné profese. Bližší informace o kurzech pedagogického minima naleznete v následujícím článku.

Jak mohu studovat při zaměstnání?

Uvažujete nad tím, že necháte školy a půjdete do práce? Odpověděli jste ano? Pak jsou následující informace určeny především vám. Zájem o práci a touha být nezávislý je ve vašem věku naprosto v pořádku, ale zamyslete se, co bude dál. V budoucnu patrně získáte nějaké pracovní zkušenosti, ale nebudete mít žádnou kvalifikaci. Přečtěte si pár inzerátů s nabídkami práce a uvidíte, proč je dobré mít alespoň výuční list. Většina z těch, kteří předčasně ukončili vzdělávání, se dřív nebo později do školy stejně vrací, aby školu dokončili a získali kvalifikaci. A velmi těžce dohánějí, co už zapomněli.

Nepřítomnost v práci z důvodu školení a studia při zaměstnání

Zvyšování kvalifikace je tzv. neplacenou překážkou v práci na straně zaměstnance, naopak účast na školení a studiu při zaměstnání za účelem prohloubení kvalifikace k výkonu práce sjednané v pracovní smlouvě je výkonem práce, za který přísluší zaměstnanci mzda.

Jak zvládat studium při práci?

Studium při práci není lehká záležitost, někdo považuje úspěšné dokončení takové formy studia za nadlidský výkon. V čem je největší problém?

U3V - o co jde?

Základní role univerzit, tj. vědecký výzkum a vzdělávání profesních odborníků národa, byly koncem 20. století rozšířeny o úlohu společenskou. Univerzity chápou vzdělávací činnost jako kontinuální proces a snaží se poskytovat vzdělání lidem během celého jejich života.

Průvodce dalším vzděláváním MŠMT

Na stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy naleznete všechny souvosející dokumenty a potřebné informace k oblasti dalšího vzdělávání.

Možnosti vzdělávání dospělých

Zde naleznete odkazy na portál s informacemi ohledně vzdělávání dopělých.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
31
1
2
3
4