Školení a studium při zaměstnání

Školení a studium při zaměstnání


Zaměstnanec má povinnost prohlubovat si během výkonu práce svou kvalifikaci sjednanou v pracovní smlouvě. Zaměstnavatel jej má zase možnost vyslat na školení. Kdy od svého podřízeného může například vyžadovat uhrazení nákladů s ním spojených?

Jak mohu studovat při zaměstnání?

Uvažujete nad tím, že necháte školy a půjdete do práce? Odpověděli jste ano? Pak jsou následující informace určeny především vám. Zájem o práci a touha být nezávislý je ve vašem věku naprosto v pořádku, ale zamyslete se, co bude dál. V budoucnu patrně získáte nějaké pracovní zkušenosti, ale nebudete mít žádnou kvalifikaci. Přečtěte si pár inzerátů s nabídkami práce a uvidíte, proč je dobré mít alespoň výuční list. Většina z těch, kteří předčasně ukončili vzdělávání, se dřív nebo později do školy stejně vrací, aby školu dokončili a získali kvalifikaci. A velmi těžce dohánějí, co už zapomněli.

Nepřítomnost v práci z důvodu školení a studia při zaměstnání

Zvyšování kvalifikace je tzv. neplacenou překážkou v práci na straně zaměstnance, naopak účast na školení a studiu při zaměstnání za účelem prohloubení kvalifikace k výkonu práce sjednané v pracovní smlouvě je výkonem práce, za který přísluší zaměstnanci mzda.

Jak zvládat studium při práci?

Studium při práci není lehká záležitost, někdo považuje úspěšné dokončení takové formy studia za nadlidský výkon. V čem je největší problém?

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
 
 
 
 
 
 
 
5
6
7
8
9
10
11
 
 
 
 
 
 
 
12
13
14
15
16
17
18
 
 
 
 
 
 
 
19
20
21
22
23
24
25
 
 
 
 
 
 
 
26
27
28
1
2
3
4