Program stáží v OSN

OSN Studentům vysokých škol nabízí OSN možnost stáží. Uchazeč musí být studentem posledního ročníku bakalářského studia, studentem magisterského či doktorského studia, případně může být absolventem vysoké školy a na stáž musí nastoupit do jednoho roku po ukončení studia.

Stáž lze absolvovat v hlavních úřadovnách OSN (New York, Vídeň, Ženeva, Nairobi, Bangkok) nebo v kancelářích specializovaných progamů a agentur OSN. Délka stáže je od dvou do šesti měsíců. Přesné podmínky se mohou v různých kancelářích lišit.

Podrobné podmínky stáží jsou zveřejněny na portálu UN Careers.
v části věnované stážím nebo na webových stránkách konkrétních gentur OSN. Stáže jsou neplacené. Při výkonu stáže v zahraničí si účastník hradí veškeré náklady na cestu i pobyt sám. Po ukončení stáže obdrží oficiální certifikát o absolvování stáže.

V České republice lze studentskou stáž vykonat v Informačním centru OSN, které organizaci v ČR zastupuje.

Stáž v informačním centru OSN

Neplacenou stáž (internship) nabízí OSN studentům vysokých škol, kteří se ve svém profesním životě chtějí uplatnit především v oborech informačních služeb, médií nebo mezinárodních vztahů.

Předpoklady

  • výborná znalost češtiny a angličtiny
  • schopnost práce na PC (MS Office, vyhledávání informací, editace fotografií, videí)
  • znalost a schopnost aktivně pracovat se sítěmi sociálních médií (npř. Facebook, Twitter, Trello)
  • schopnost práce s fotoaparátem, videokamerou
  • samostatnost
  • organizační schopnosti
  • zájem o činnost Organizace spojených národů

Doba trvání
Minimálně 4 měsíce, zpravidla 6 – 8 hod. denně. Začátek stáže podle aktuální situace (pro zjištění aktuálních volných termínů nás prosím kontaktujte).

Na čem budete pracovat?
Práce zahrnuje pomoc při organizování informačních kampaní a akcí pro veřejnost (semináře, tiskové konference, prezentace apod.), informační činnost (krátké překlady, doplňování informací na web a sociální sítě, korektury a přepisování textů, rozesílání pozvánek a tiskových zpráv), fotografování, natáčení videa, stahování a ukládání médií (fotografie, video), a výpomoc při zajišťování běžného chodu kanceláře.

Máte-li o stáž zájem, zašlete svůj životopis, motivační dopis a tento formulář na info.prague@unic.org. V motivačním dopise upřesněte prosím své časové možnosti pro výkon stáže.

Více informací najdete zde.

 

 

 

Vložila: M. Plisková, září 2018

Zdroj: http://www.osn.cz/icentrum/pracovni-prilezitosti/


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
 
 
 
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
24
25
26
27
28
29
1