Studentská soutěž o cestu do Evropského parlamentu

Centrum pro komunitní práci střední Čechy a Generation Europe ve spolupráci s poslankyní Evropského parlamentu Zuzanou Roithovou vyhlašuje další ročník soutěže pro studenty středních škol Cesta do Evropského Parlamentu. Studentské týmy mají za úkol vybrat si jeden společenský problém, který se týká jejich bezprostředního okolí, důkladně jej analyzovat, poukázat na jeho širší souvislosti a navrhnout a realizovat konkrétné akci, která přispěje jeho řešení.

Pravidla soutěže:

  • Soutěže se mohou účastnit studenti středních škol, kterým bude v září 2011 alespoň 14 let.
  • Soutěžit se bude v týmech složených ze tří studentů a jednoho učitele, který bude vystupovat v roli tutora, přičemž může pomáhat libovolnému počtu studentských týmů.
  • Cílem soutěže je uspořádat lokální akci na aktuální téma, které se dotýká jak místní komunity, tak agendy Evropského parlamentu a napsat o ní článek, či články na portál Dvorek.eu.
  • K účasti v soutěži je třeba vyplnit přihlášku a zaslat ji na adresu redakce@dvorek.eu .
  • V úvodu soutěže si každý tým zvolí konkrétní téma, kterému se budou chtít během hry věnovat. (více o výběru témat níže.)
  • Soutěž končí 30. června 2011, předpokládané vyhlášení výsledků bude 15. července 2011
  • Hlavní cenou je čtyřdenní studijní cesta do Evropského Parlamentu pro dva vítězné tými. Proběhne na podzim 2011.
  • Další informace, podrobná pravidla a informace o hodnocení jsou zveřejněna sekci Eparlament na portálu www.dvorek.eu. Na tomto místě budou pravidelně zveřejňovány také doporučení pro možné aktivity hráčů.
  • Přihlášku je nutno zaslat elektronicky na adresu redakce@dvorek.eu nejpozději do 31. května 2011.

Hlavní cena soutěže:

Hlavní cenou soutěže je studijní cesta do Evropského parlamentu do Bruselu pro dva nejlepší studentské týmy s učitelem. Součástí cesty bude i návštěva dalších zajímavých míst (např. Lucemburku nebo Brugg). Účastníci budou mít hrazenou dopravu, ubytování i stravu. Cesta proběhne na podzim 2011.

Témata soutěže:

Každý soutěžní tým si musí dopřed vybrat své soutěžní téma. Jejich seznam naleznete na portálu www.dvorek.eu a musíte si ho zaregistrovat u pořadatelů, přičemž ke každému tématu se mohou zapsat maximálně tři týmy, přičemž platí pravidlo „kdo dřív přijde, ten dřív mele". Aktuální seznam volných témat bude pravidelně zveřejňován na portálu Dvorek.eu.

Partneři soutěže:

Zuzana Roithová, poslankyně Evropského parlamentu

Generation Europe

Centrum pro komunitní práci

Portál Dvorek.eu

 

Vložila Eva Jogheeová, 18. května 2011

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2