Studium na Harvardu. Zn. zdarma

logo mooc

Toužíte po nové zkušenosti? Nechcete studiu zasvětit všechen čas, a přesto prahnete po kvalitních znalostech? Uvažujete o vylepšení svého životopisu? Platforma MOOC (massive open online courses) umožňuje díky internetu zapsat se do některého z kurzů, které zajišťují například Harvard University, Sorbonne Universités, The University of California, Berkeley nebo třeba The University of Sydney.

 

Kurzy jsou nabízeny většinou bezplatně například na následujících stránkách: Coursera.org, Udacity.com, edX.org, Khanacademy.org, Iversity.org, Novoed.com, Open2study.com, Canvas.net, Futurelearn.com. U nás se online vzdělávání v češtině věnuje třeba Seduo.cz.

 

Co to obnáší? Po registraci na některém z uvedených portálů je možné zapsat se do nabízených kurzů. Ačkoli vidina více absolvovaných kurzů najednou je lákavá, pro začátek doporučuji věnovat se jednomu z nich. Každý kurz sestává z video-lekcí, textů, prezentací a diskuzních fór. Optimálni čas věnovaný studiu bývá asi hodina denně po dobu několika týdnů až 3 měsíců. Pro získání certifikátu absolventa je požadováno většinou pravidelně plnit úkoly, případně testy. Bonusem bývá komunitní fórum pro sdílení poznatků, otázek, dojmů.

 

Záběr témat a náročnosti je velmi široký, vybere si tak každý. Nejlepší na tom je, že za zkoušku nic nedáte. Tak na co ještě čekáte?

 

 

Vložila: Eva Tesařová

Zdroje: Coursera.org, Udacity.com, edX.org, Khanacademy.org, Iversity.org, Novoed.com, Open2study.com, Canvas.net, Futurelearn.com, Seduo.cz


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28
29
30
31
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
29
30
1