Zprávy z partneských stránek

Nabídka: Kurz zdravotník - záchranář

ADAM.cz - Články - 5 hodin 4 min zpět
Kurz je určen pro účastníky, kteří mají za sebou kurz Zdravotník zotavovacích akcí, případně jiné nižší zdravotnické vzdělání a aktivně vykonávají činnost zdravotníka při zotavovacích, kulturních, společenských či sportovních akcích.
Kategorie: Jinde píší

O lodi, vařečkách a hranicích

ADAM.cz - Články - 5 hodin 25 min zpět
Hranice máme jen ve vlastní hlavě. Ne, že by to člověk nevěděl. Ale stojí za to si to připomínat a v konkrétních situacích si je uvědomovat, osahávat, posouvat.
Kategorie: Jinde píší

Letní Lužánky žijí nejen příměstskými tábory

ADAM.cz - Články - 17 Srpen, 2017 - 19:07
Léto je v plném proudu, čas dovolených, město se vylidnilo a v centru panuje zvláštní prázdninový klid a pohoda. Zato v brněnském Středisku volného času Lužánky to stále žije!
Kategorie: Jinde píší

Většina firem v Británii kvůli brexitu plány nezměnila

Eurocentrum - 17 Srpen, 2017 - 13:39
17.08.2017 | Většina firem své strategické plány kvůli odchodu Británie z Evropské unie zatím nezměnila. Vyplynulo to z ankety, kterou mezi finančními řediteli velkých podniků provedla společnost Thomson Reuters. Před loňským referendem o takzvaném brexitu přitom firmy tvrdily, že vítězství zastánců odchodu Británie z EU bude mít nepříznivé dopady na investice a na pracovní trh.
Kategorie: Jinde píší

Pavučina, síť středisek ekologické výchovy

ADAM.cz - Články - 17 Srpen, 2017 - 13:11
Znáte Pavučinu? Je to Sdružení středisek ekologické výchovy, celostátní síť organizací specializovaných na ekologickou výchovu, vzdělávání a osvětu.
Kategorie: Jinde píší

Inflace v eurozóně v červenci stagnovala na 1,3 %

Eurocentrum - 17 Srpen, 2017 - 11:36
17.08.2017 | Meziroční míra inflace v eurozóně v červenci stagnovala na 1,3 procenta. Takzvaná jádrová inflace, tedy bez započtení kolísavých cen čerstvých potravin a energií, se ale o 0,1 procentního bodu zvýšila a vystoupila rovněž na 1,3 procenta. Zpřesněné harmonizované údaje dnes zveřejnil statistický úřad Eurostat.
Kategorie: Jinde píší

Irsko odmítá požadavek EU, aby od Applu zpětně vybralo daně

Eurocentrum - 17 Srpen, 2017 - 09:32
17.08.2017 | Irský ministr financí Paschal Donohoe odmítá vyhovět požadavku Evropské komise, aby jeho země od americké společnosti Apple zpětně vybrala daně ve výši 13 miliard eur (téměř 339 miliard Kč). V rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) řekl, že Dublin není povinen žádosti vyhovět.
Kategorie: Jinde píší

Jednání o vztahu Británie a EU po brexitu prý bude odloženo

Eurocentrum - 17 Srpen, 2017 - 09:24
17.08.2017 | Jednání o vztahu mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií po odchodu Británie z osmadvacítky bude zřejmě nutné odložit na prosinec. Důvodem je nedostatečný pokrok v prvním stádiu jednání. S odkazem na nejmenované britské zdroje to ve středu uvedla televize Sky News.
Kategorie: Jinde píší

Doporučovat dětem sbírání víček je zločin na jejich finanční a sociální gramotnosti

ADAM.cz - Články - 17 Srpen, 2017 - 08:08
Děti, šetřte přírodu, vyhazujte plast jen tam, kam se vyhazovat má, pomáhejte potřebným, ale když chcete pomoct, tak nesbírejte víčka. Radši si naplňte lahev druhý den vodou a dejte stranou ušetřené peníze.
Kategorie: Jinde píší

ČR má smluvně zajištěnu třetinu peněz z evropských fondů

Eurocentrum - 16 Srpen, 2017 - 15:01
16.08.2017 | Česká republika měla ke konci července smluvně zajištěno 33,6 procenta evropských dotací určených na programové období 2014 až 2020. Jde o 199,2 miliardy korun z celkově přidělených 593,1 miliardy korun. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), které je za evropské dotace zodpovědné, to dnes zveřejnilo na svých stránkách. Do konce roku chce mít MMR smluvně zajištěno minimálně 40 procent evropských peněz.
Kategorie: Jinde píší

Hospodářský růst EU se ve čtvrtletí zrychlil o 0,6 %

Eurocentrum - 16 Srpen, 2017 - 11:22
16.08.2017 | Hospodářský růst eurozóny i celé Evropské unie (EU) se ve druhém čtvrtletí mezičtvrtletně zvýšil shodně o 0,6 procenta, v porovnání se stejným obdobím loni růst činil 2,2 procenta v eurozóně a 2,3 procenta v EU. Evropský statistický úřad Eurostat tak dnes potvrdil předběžné mezičtvrtletní údaje a upravil meziroční srovnání ze začátku měsíce.
Kategorie: Jinde píší

Frontex: Přiliv migrantů do Itálie se za měsíc snížil o polovinu

Eurocentrum - 16 Srpen, 2017 - 09:25
16.08.2017 | Přiliv migrantů do Itálie se v červenci snížil o 57 procent ve srovnání s červnem, a to na více než 10.000. Celkově se v červenci do Evropské unie po čtyřech migračních trasách dostalo 15.400 přistěhovalců - zbývajících více než 5000 migrantů se rovnoměrně rozdělilo mezi Španělsko a Řecko (po 2300). Informovala o tom v pondělí agentura na ochranu vnějších hranic Evropské unie Frontex.
Kategorie: Jinde píší

Mezi Irskem a Severním Irskem by po brexitu neměla být hranice

Eurocentrum - 16 Srpen, 2017 - 09:18
16.08.2017 | Mezi Irskem a Severním Irskem by po odchodu Británie z Evropské unie, tzv. brexitu, neměla být žádná hranice. Britská vláda v dokumentu, který má být dnes zveřejněn, uvádí, že chce nepřerušovanou hranici, bez nepokojů a bez fyzické hraniční infrastruktury a hraničních stanovišť, napsala agentura Reuters.
Kategorie: Jinde píší

Sucho z klimatické změny? Na Česko už začíná doléhat, varuje profesor Žalud

ADAM.cz - Články - 16 Srpen, 2017 - 08:48
Česká republika zažívá největší sucho za poslední půltisíciletí. Ohrožuje zemědělce i domácí produkci potravin. Nejvíc to cítí jižní Morava, které hrozí postupný přechod k polopoušti. Dá se tento trend zvrátit?
Kategorie: Jinde píší

Památkáři chystají Hradozámeckou noc, skotské hry, knížecí lov či netopýří workshop

ADAM.cz - Články - 16 Srpen, 2017 - 07:08
Národní památkový ústav pro vás připravuje spoustu zajímavých akcí...
Kategorie: Jinde píší

Fico: Slovensko chce být v jádru EU, je to historická šance

Eurocentrum - 15 Srpen, 2017 - 16:16
15.08.2017 | Slovenský premiér Robert Fico hodlá prosazovat účast Slovenska v takzvaném jádru Evropské unie a spolupráci Bratislavy s Berlínem a Paříží, které zároveň označil za tandem určující tempo dalšího vývoje EU. Fico to dnes řekl novinářům. Z jeho vyjádření také vyplynulo, že hodlá upřednostnit slovenské zájmy ohledně EU před spoluprací zemí visegrádské čtyřky (V4), do které patří také Česko, Polsko a Maďarsko.
Kategorie: Jinde píší

Veřejná konzultace ke Strategii digitálního vzdělávání (dále SDV)

Aktuálně se nacházíme v polovině realizace SDV (2014 - 2020). V prostředí digitálních technologií jsou tři roky od jejího schválení vládou relativně dlouhá doba, za kterou se na trh rozšířily mnohé technologické inovace, v oblasti vzdělávání proběhlo několik legislativních změn a byla přijata mnohá opatření na různých stupních vzdělávacího systému. Konzultační postup má přezkoumat, zda původně plánované cíle a postupy jsou stále aktuální, zda není vhodné v souvislosti s vývojem některé korigovat a případně některé doplnit.
Kategorie: Jinde píší

Archiv aktualit

5/2017 Setkáním s koordinátorem digitální agendy Tým SDV jednal s novým koordinátorem digitální agendy Ondřejem Malým. Seznámil ho s cíli SDV  a stavem implementace, představil Českou národní koalici pro digitální pracovní místa a její činnost pro druhé pololetí roku 2017.  5/2017 V Hospodářských novinách vyšel profilový text o plánovaných změnách ve výuce informatiky a digitálních dovedností.  S paní redaktorkou Hronovou hovořila Daniela Růžičková a další kolegové.  17/5/2017 Připravili jsme pro vás souhrnnou informaci o tom, jak pokračuje realizace SDV. Čtěte novinky v jednotlivých směrech intervencí.  5/2017 ČVUT zve na červnové semináře pro učitele: BBC micro:bit a Arduino.  5/2017 EK sbírá názory k revizi klíčových kompetencí Evropská komise reviduje doporučení ke klíčovým kompetencím pro celoživotní učení z roku 2006. Do 19. 5. máme všichni šanci revizi ovlivnit svými názory. Máte-li chuť se zapojit, ať jako jednotlivec nebo organizace, a vyjádřit svůj názor na současná doporučení k (digitálním) kompetencím vyplňte dotazník.  5/2017 Rozeslali jsme dotazník k šablonám Připravujeme šablony aktivit, tedy projekty zjednodušeného vykazování pro školy, které mají zájem podpořit vzdělávání prostřednictvím digitálních technologií. Rádi bychom znali názor škol na připravované šablony - a také získali náměty na další, které by školám byly užitečné. Proto jsme připravili krátký dotazník. 10. 5. jsme ho rozeslali prostřednictvím školských asociací. Budeme rádi, když nám ho vyplníte. Nebo si přečtěte podrobněji o šablonách a o tom, jak je využívat.  4/2017 Do newsletteru OP VVV jsme napsali text o digitálním vzdělávání Jako rodiče v 21. století máme o jedno dilema navíc. Jak moc mají naše děti používat tablet, počítač, telefon, internet, ptá se Věra Ondřichová z týmu SDV.  4/2017 11. – 13. 4. se konala celostátní konference Počítač ve škole  Nesla podtitul Digitální technologie ve výuce – efektivně, účelně, zajímavě. Ondřej Neumajer z týmu SDV vystoupil s prezentací Být digitálně gramotný neznamená jen ovládat počítač. (2,61 MB). Daniela Růžičková představila chystané inovace ICT kurikula. Náměstek ministryně školství Jaroslav Fidrmuc se věnoval tématu Vzdělávání 4.0.   4/2017 Microsoft zkoumal zájem dívek o vědu a informatiku.  Komentář přidal kolega z týmu SDV Ondřej Neumajer.  3/2017 MŠMT ukončilo výzvu Implementace Strategie digitálního vzdělávání 1. Zaregistrovány byly dvě žádosti.  2/2017 Užší tým SDV připravil manuál pro komunikaci témat SDV (informatické myšlení, digitální gramotnost, otevřené zdroje).  2/2017 Pozvánka: Workshop na téma zapojení digitálních technologií do výuky Zveme na workshop Peďák+ do Skautského institutu na Staroměstském náměstí v Praze. V úterý 21. 2. od 17 hodin  s Ondřejem Neumajerem, jedním z autorů SDV, na téma digitální technologie ve výuce.  2/2017 Vláda vzala na vědomí průběžné hodnocení implementace SDV Vláda ČR na svém zasedání dne 30. 1. 2017 vzala na vědomí  průběžné hodnocení implementace Strategie digitálního vzdělávání do roku 2020.    1/2017 První setkání členů DigiKoalice a zapojených státních úřadů 26. ledna 2017 proběhlo na MŠMT společné jednání členů České národní koalice pro digitální pracovní místa (dále DigiKoalice) a zájemců o aktivity této platformy. Přibližně 50 účastníků akce se seznámilo se sítí národních digitálních koalic, které už v Evropě existují ve 13 státech a diskutovali se zástupci koordinační skupiny DigiKoalice o plánu a aktivitách koalice na rok 2017. Sledujte novinky Digikoalice na Twitteru.    1/2017 Šéf SDV v diskusi o budoucnosti škol Zveme vás na debatu o budoucnosti vzdělávání. Diskutovat budou pan prof. Milan Hejný, náměstek členky vlády Jaroslav Fidrmuc, který na MŠMT řídí implementaci SDV, pánové Pavel Kraemer (Institut pro podporu inovativního vzdělávání) a Vít Beran (ZŠ Kunratice). 16. 2. od 17 hodin v CoWorking Prague. Registrujte se prosím.  1/2017 Pozvání na konferenci o minitendrech v programu BETA TAČR Technologická agentura ČR zve na konferenci o minitendrech v programu Beta. Dva z celkem osmi minitendrů zadával tým SDV:  výzkum na téma metodické postupy implementace digitální infrastruktury na ZŠ a SŠ, výzkum na téma validace cílových segmentů komunikace a zavádění inovací ve vzdělávání.  Konference je veřejná, uskuteční se 28. 2. od 9 hodin v sídle TAČR.   1/2017 Pozvánka na první setkání České národní koalice pro digitální pracovní místa 26. ledna v 14,30 se sejdou zástupci ICT firem, akademického a neziskového sektoru a dalších podporovatelů DigiKoalice. Pozvánka a přihláška. 1/2017 Aktualizace stavu jednotlivých opatření Zveřejňujeme ### link article=229172 text=aktuální stav title=Postup realizace strategie mode=inline ### realizace strategie k 22. prosinci 2016.  12/2016 Výstupy minitendrů Jako průběžný výsledek podpory pedagogického výzkumu v oblasti využívání digitálních technologií (opatřením 5.2 SDV) jsme v roce 2016 využili možnost a iniciovali resortní výzkum prostřednictvím tzv. minitendru Technologické agentury ČR (TA ČR) v programu Beta v rámcové smlouvě na téma Průmysl 4.0. První výzkum nám pomohl s plněním opatření 7.1 - Veřejná kampaň vysvětlující klíčový vliv digitálních technologií na vzdělávání. Výzkumný tým provedl validaci navržených cílových segmentů komunikace a zavádění inovací ve vzdělávání.  Druhý výzkumný záměr realizovaný prostřednictvím TA ČR zkoumal metodické postupy implementace digitální infrastruktury na ZŠ a SŠ, což je úkol spadající do opatření 6.5 - Odborná a metodická podpora rozvoje infrastruktury digitálního prostředí škol pro zřizovatele a vedení škol. Oba výzkumné záměry připravily podklady pro další práce na naplňování příslušných opatření SDV a budeme na nich dále pracovat. 12/2016 Šablona zapojení ICT technika do výuky Cílem šablony je umožnit školám eliminovat technické problémy, které při zavádění nových způsobů práce s digitálními technologiemi mohou nastávat. Šablona, která umožňuje působení podpůrného personálu - ICT technika by tímto opatřením měla snižovat obavy pedagogických pracovníků z práce s novými digitálními technologiemi. 11/2016 VÝZVA OP VVV Č. 02_16_036 IMPLEMENTACE STRATEGIE DIGITÁLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ I Výzva je zaměřena na přípravu koncepčních materiály, které umožní modernizaci kurikulárních dokumentů z hlediska zapojení digitálních technologií. Oprávněným žadatelem jsou vysoké školy. 
Kategorie: Jinde píší

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
31
1
2
3
4
5
6
 
 
 
 
 
 
 
7
8
9
10
11
12
13
 
 
 
 
 
 
 
14
15
16
17
18
19
20
 
 
 
 
 
 
 
21
22
23
24
25
26
27
 
 
 
 
 
 
 
28
29
30
31
1
2
3