Vyhrajte pro svou školu Ekologického oskara. Na přihlášení projektů zbývá posledních pár dní

Ekologický oskar 2016Už jen posledních pár dní mají školy na to, aby zaregistrovaly svůj projekt do 8. ročníku Ekologických oskarů, prestižní soutěže v oblasti životního prostředí. Šanci na úspěch mají všechny školy a vzdělávací instituce, které nějakým způsobem pečují o životní prostředí. V minulém ročníku zvítězilo vzdělávací centrum TEREZA s ekologickými programy, do kterých se zapojilo přes 90 000 dětí. 

Ekologický oskar je každoročně udělován projektům, které šetří energii či přírodu nebo přispívají k ochraně životního prostředí. Soutěž probíhá paralelně ve 177 zemích světa a v České republice ji pravidelně pořádá energetická společnost E.ON. Zapojit se do ní mohou školy, žáci, učitelé, ale i vzdělávací centra. „V minulosti uspěly projekty, které se zaměřovaly na ekologickou výchovu nebo představily speciální prostory, kde mohla výuka probíhat. Šanci v kategorii Mládež mají také studenti, kteří kupříkladu vytvořili počítačovou hru či chytrou aplikaci, která pomáhá ekologicky vzdělávat děti či studenty,“ říká Vladimíra Glaserová z organizačního týmu soutěže.

Celkovým vítězem loňského ročníku se stalo vzdělávací centrum TEREZA, které prostřednictvím tří unikátních programů ekologicky vzdělává více než 94 000 dětí. „Vítězství ve finále soutěže je pro nás dobrou zprávou. Potvrzuje se, že naše vize – vzdělávat děti, aby vytvářely společnost přátelskou k přírodě – je pro lidi smysluplná. Vyhrát Ekologického oskara nám poskytlo příležitost více se zviditelnit veřejnosti,“ říká Petr Daniš, ředitel vzdělávacího centra TEREZA. Mezi nominované se minulý rok dostaly též projekty žáků Středního odborného učiliště v Dačicích, kteří přišli s návrhem elektrického traktoru, a vzdělávací centrum Otevřená zahrada provozující interaktivní stanoviště, kde je veřejnosti přiblíženo fungování čtyř základních živlů.

Vlastní zajímavé projekty nebo projekty ze svého okolí lze registrovat do 15. dubna 2016 na adrese www.ekologickyoskar.cz/prihlaska.

Vítězové jednotlivých kategorií, kterými jsou kromě Mládeže také Obec, Firma, Kutil, Stavba a Nápad, obdrží hodnotné ceny a roční zapůjčení vozu ŠKODA Citigo na stlačený zemní plyn (CNG). Celkový vítěz soutěže odjede vlastním automobilem ŠKODA Octavia Combi G-TEC na CNG a jeden z nominovaných projektů bude mít možnost zastupovat Českou republiku na světovém finále soutěže Energy Globe Award. Více informací o soutěži najdete na webu www.ekologickyoskar.cz.

 


 

O soutěži Ekologický oskar

Soutěž Ekologický oskar je nejvýznamnější české ocenění v oblasti ekologie. Jedná se o mezinárodní soutěž (Energy Globe Award), kterou v České republice již od roku 2008 pořádá energetická společnost E.ON. V rámci soutěže jsou oceňovány projekty a inovativní nápady v oblasti životního prostředí a úspor energií. Za dobu své existence soutěž přilákala přes 1 500 projektů. Řada z nich přitom ovlivnila životy stovek tisíc obyvatel České republiky: do iniciativy Ukliďme Česko se již zapojily stovky tisíc lidí, ekologické programy TEREZA zase každoročně pomáhají vzdělávat přes 90 000 dětí. Více informací o soutěži a možnost přihlášení svého projektu najdete na webu www.ekologickyoskar.cz.

O společnosti E.ON

Energetická skupina E.ON v České republice patří do skupiny E.ON SE, která je největším soukromým poskytovatelem energetických služeb v Evropě a zásobuje elektřinou a plynem asi 15 milionů zákazníků. Česká energetická skupina E.ON zásobuje prostřednictvím své více jak65.000 kmdlouhé distribuční sítě elektřinou 1,2 milionu zákazníků, zejména v jižních Čechách a na jižní Moravě. Její tržní podíl v tomto sektoru činí asi 20 %. V oblasti plynu disponuje více jak4.000 kmdlouhou sítí a její podíl na trhu s plynem v České republice činí cca 9 %.

 

 

 

Vložila: Tereza Komůrková, duben 2016
Zdroj: TZ soutěže

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2